Průvodce pro začátečníky a administrátory


 

 

Zobrazení a Asociace typů souborů
Pod Windows v mnoha případech nepotřebujete vědět, jaký to je typ souboru, ale stačí na soubor kliknout myší a on se sám otevře v programu, ve kterém je možné s ním pracovat.

(16. červenec, 2006)


Změna registračního klíče
Při instalaci SP a použití pirátské verze nebo špatného Produktového klíče se objeví chybová hláška: "The Product Key used to install Windows is invalid

(8. prosinec, 2002)


Vlastnosti zobrazení
Jednou z příjemných vlastností Windows je nastavení obrazovky. Hodně uživatelů používá Windows, aniž by věděli, že nastavení obrazovky mohou změnit a přitom tak získat jinak vypadající prostředí a úlevu pro oči.

(4. září, 2002)


Tisk: Úvod a Instalace
Pro základní i detailní informace o tiskárnách využijte sekci "Hardware" a informační odkazy.Na rozdíl od OS DOS umožňuje Windows odesílat tiskové úlohy do tiskové fronty. Tisková fronta umožňuje řídit tisk dokumentů na stejném nebo jiném počítači..

(5. září, 2002)


Tisk - Konfigurace Tiskárny II.
Po nainstalování a konfiguraci tiskárny můžete začít tisknout z počítače. Každý program může mít mírně odlišná nastavení, a tak napíši jen pár příkladů a tipů. Pro tisk z vámi určeného programu (např. MS World) existují dva nejběžnější případy tisku:

(5. září, 2002)


Tisk - Konfigurace Tiskárny I.
Při vyvolání vlastností tiskárny je zobrazeno několik různých karet pro konfiguraci. Ty se liší podle verze ovladače a typu tiskárny.

(5. září, 2002)


Správa oken
Před dalšími řádky mě napadá jedna poznámka. V jiném jazyce než v angličtině je celkem snadné psát tento článek. V angličtině můžeme výraz "Správa oken"; (Windows management) pochopit dvěmi způsoby: 1. Správa operačního systému Windows, ...

(4. září, 2002)


SNMP pro Windows 2000/XP
Kromě získávání informačních údajů je služba SNMP důležitá pro sledování výkonu TCP/IP. Bez instalace vám nepůjdou využít některé čítače z Performance monitoru. Služba není ve výchozí instalaci Windows instalována, to se provede:

(4. září, 2002)


Rychlá změna údajů TCP/IP
Článek vznikl pro potřebu rychlé změny konfigurace TCP/IP mezi třemi sítěmi. Krátce o dvou možných a jednom ideálním řešení.

(14. únor, 2006)


Řízení spotřeby (Power management)
Řízení spotřeby - Schopnost používání režimů a technologií pro snížení spotřeby energie nebo úplné vypnutí napájení jednotlivých komponent v počítači. Pro stolní počítače znamená menší spotřeba nižší výdaje za elektřinu,..

(26. březen, 2003)


Registry
Databáze obsahující téměř všechny konfigurační a informační údaje o instalovaném HW (nastavení, profily), ovladačích, uživatelích (uživatelské profily) a instalovaném software. Jakékoliv uživatelské změny nebo nastavení HW a SW se projeví v registrech

(10. květen, 2006)


Přihlášení, odhlášení, přepínání mezi uživateli a vypnutí počítače
Systém Windows XP přichází s několika novými prvky týkajícími se podpory více uživatelů a lepšího využití výkonu počítače v domácím prostředí.

(4. září, 2002)


Poznejte základní rozdíly mezi edicemi Windows XP: Home, Pro, 64bit, MCE, Tablet PC

(9. duben, 2006)


Používání pracovní plochy II. : Konfigurace
Pokračování článku Vlastnosti Zobrazení

(4. září, 2002)


Nabídka Start
Nabídka Start je grafické menu rozbalující se po kliknutí na tlačítko Start v hlavním panelu nebo po stisku klávesy Windows. Nabídka usnadňuje a urychluje přístup ke spouštění programů, k souborům, nastavením a dalším objektům.

(5. září, 2002)


Jak zjistit verzi operačního systému?

(11. červen, 2006)


Instalace Windows XP SP2 na PC s nerozpoznaným diskem SATA
Problém je s některými novými řadiči disků nebo řadiči RAID, kdy při instalaci Windows XP se objeví hláška "disk nenalezen". Když vynechám situace, kdy je problém s diskem, kabelem či HW, máme v závislosti na různých PC několik možností.

(1. listopad, 2007)


Export a import souborů registru (*.reg)
Soubory *.reg jsou používané pro zálohování a obnovu částí registru. Kromě zálohování a obnovy jsou často používány pro přenášení konfiguračních údajů mezi počítači a uživateli.

(16. květen, 2006)


Encrypting File System (EFS)
Používáním šifrování souborů na discích NTFS znemožníme ostatním uživatelům od přečtení obsahu těchto souborů. I při jakémkoliv oprávnění k souboru je přístup pro ostatní uživatele pracující na vašem počítači odepřen.

(14. prosinec, 2002)


Editace informací o výrobci počítače, přidání loga
Sdělení kontaktu na osobu, nebo firmu umožňující řešit problém s počítačem. Zapsat informace o počítači, pro jeho přesnější identifikaci, a nebo jen pro reklamu či zpestření systému.

(1. duben, 2006)

FAQ (Nejčastější otázky)

Encyklopedie

 

Seznam OdkazůPro webmastery O Serveru

Copyright © 2000 - 2016 AdminXP.cz - R 0.996